» Achievements »

School Achievements


Faculty Achievements



1) Bhavesh Dhakane won Tkd 2 dan Black Belt in Taekwondo.
2) He won Gold Medal in district Kudo Tournament.

Student Achievements


  • 1

    Abhijeet Khopade

    Abhijeet Khopade won Gold medal in Taekwondo School Game Federation Of India.
    From last three years he won Gold Medal.


  • 2

    Adwait Dudhane

    Std- 6(C)
    First price with Gold Medal State level competition of English marathon.


  • 3

    Akash Jagdale

    First position in Crystal Sports Association Running Competition.


  • 4

    Arnav

    Arnav got Olympiad Gold Medals as follows:
    English Olympiad 2015-16.
    Science Olympiad 2015-16.
    Mathematics Olympiad 2015-16.
    English Olympiad 2017-18.
    Maths Green Olympiad 2016-17.


  • 5

    Arya Kamble

    Std- 6(C)
    Kata and Fights


  • 6

    Ashutosh Chillal

    Taekwondo
    CBSE state (Gold)
    School zp (Silver)


  • 7

    Grishma

    Std- 7(F)
    Medal in JSPM Runnathon.


  • 8

    Mr.


  • 9

    Khsitij


  • 10

    Megharaj

    Karate


  • 11

    Mrunal Gavankar

    Std- 6(C)
    1st price in Yogasan Competition.


  • 12

    Nile Patil

    Std- 3(G)
    Smart Kid Abacus Trophy


  • 13

    Sankashti Khutwad

    Std- 3(G)
    Dance


  • 14

    Sejal Ranavade

    Std- 9
    Running


  • 15

    Sharwari Vanshiv

    Std- 3(G)
    Karate
    Bronze Medal in the Inter School Skating held in Nagpur


  • 16

    Shraddha sachin Rajeshirke

    Std- V(E)
    Karate


  • 17

    Shravan

    Std- 7
    Teakwondo School Olympics Silver medal


  • 18

    Siddhi Suryawanshi


  • 19

    Soham Mane

    Std- 7(E)
    Inter school Chess Tournament.
    Pune District chess association


  • 20

    Swanand Atul Kulkarni

    Std- 6(C)
    Bronze Medal Third Rank in International General Knowledge olympiad.


  • 21

    Varad Mozar

    Std- 5(f)
    Gold: 3rd maharashtra state Kick Boxing Championship 2017-18.
    8th state level Geetkunedo championship 2018.
    12th state level Thigh Boxing championship 2018.
    8th state level Geetkunedo Championship 2015.
    Aamdaar Chashak 2016.
    Silver: 3rd Maharashtra state Kick Boxing Championship 2017-18.
    2nd Pune district Kick Boxing Championship 2017.
    11th open national Kyorugi and Poomsae Taekwondo championship 2018.
    Thighboxing championship 2016-2017.
    1st open district level Junior and Sub Junior Championship 2014.
    Bhavya Krida Saptha 2014.


  • 22

    Yash

    Std- 7(F)
    Gold medal in abacus state level


  • 23

    Shivangi Tushar Rane

    Std- 2(I)
    11th state level Speed Skating competition and Skating Marathon.
    16th Speed Skating Championship.
    Open District Speed Skating Championship 2016.


  • 24

    Kartik Mahesh Kodgire

    Std- 2(I)
    2nd position in Annual Sports Day Running Competition.


  • 25

    Saloni

    Std- 9(D)
    Gold Medal in National Kho Shu Championship.


© 2018 . All Rights Reserved | Designed And Developed by Digital Content Development DCD-ARQAC, JSPM-TSSM, Pune. Visitor Count - 77752